شهید هاشمی نژاد

سه شنبه 1398/07/23
اسکان‌۶ میلیون زائر در موکب‌های ایرانی مستقر در عراق

دبیر کمیته اسکان و‌ تغذیه ستاد مرکزی اربعین با اشاره به برپایی یک‌هزار و‌ ۵۹۱ موکب در ایران گفت: در عراق۸۲۲ موکب برپا شده که تاکنون ظرفیتی بالغ بر ۶ میلیون زائر را اسکان داده است.

با سلام : به گزارش خبرنگار کوله بار به نقل از خبرگزاری فارس : یوسف افضلی دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو‌ با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به فعالیت‌های موکب‌های اربعین در عراق و ایران، اظهار داشت: به لطف خداوند موکب‌های مردمی بسیاری در شهرهای مختلف به ویژه شهرهای مرزی کشور و همچنین در خاک عراق فعالیت می‌کنند.فعالیت ۸۲۲ موکب ایرانی در مسیر زائران اربعین در عراق

وی به تعداد موکب‌های مستقر برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین اشاره کرد و گفت: در عراق ۸۲۲ موکب برپا شده است که ۶۴۰ موکب در کربلا، ۶۸ موکب در نجف، ۵۸ موکب در کاظمین، ۴۳ موکب در سامرا و بلد ‌و ۱۳ موکب در مسیب به خدمت‌رسانی برای زائران پیاده‌روی اربعین مشغول هستند.

دبیر کمیته اسکان و‌تغذیه ستاد مرکزی اربعین‌حسینی به تعداد موکب‌های برپا شده در خاک کشورمان اشاره کرد و افزود: در مرزهای چهارگانه، شهرهای مختلف و همچنین مرزهایی که زائران خارجی وارد کشور می‌‌شوند، موکب برپا شده است.

۳۳۲ موکب در مرزهای ۴گانه برپا شد/ بیشترین‌موکب‌ها در مرز شلمچه‌ افضلی با بیان اینکه تعداد موکب‌های برپا شده در مرز شلمچه بیشتر از سایر مرزها است، خاطر نشان کرد: در مرز شلمچه ۱۳۷ موکب، مرز چذابه ۱۰۵ موکب، مرز خسروی ۱۰ موکب ‌و مرز مهران ۸۰ موکب فعالیت دارند که در مجموع تعداد این موکب‌ها در مرزهای چهارگانه ۳۳۲ موکب است. وی با بیان اینکه موکب‌های ایرانی در مرزهایی که زائران خارجی نیز حضور دارند فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: ما ۴ موکب در مرز آستارا، ۲ موکب‌ در بیله‌سوار و یک‌موکب در دوقارون داریم. همچنین ۷۶۷ موکب‌ در مسیر زائران اربعین حسینی در شهرهای مختلف فعال هستند که در هرمزگان ۱۰ موکب، بوشهر ۶۴ موکب، خوزستان ۴۰۶ موکب، فارس ۳ موکب، مرکزی ۲۱ موکب، ایلام ۱۱۱ موکب، کرمانشاه ۱۱۲ موکب، کهگیلویه و بویراحمد ۲۱ موکب و لرستان ۱۹ موکب هم‌اکنون برپا است.

ظرفیت اسکان در موکب‌های ایرانی مستقر در عراق/ برپایی بیش از ۱۵۰۰ موکب در کشور

افضلی از برپایی یک هزار و ۵۹۱ موکب در خاک ایران خبر داد و تصریح کرد: موکب‌های مستقر در عراق همچون‌ موکب‌های داخل کشور در دو‌بخش اسکان و پذیرایی به زائران خدمت می‌کنند که در بخش اسکان تاکنون موکب‌های مستقر در عراق با ظرفیت ۳ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۳۱۹ نفر برای برادران و ۲ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۴۱۳ نفر برای خواهران فعالیت می‌کنند.دبیر کمیته اسکان و‌تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی به تعداد موکب‌های اسکان در ایران اشاره کرد و افزود: موکب‌های ایرانی نیز در زمینه اسکان برای برادران با ظرفیت ۶۲۵ هزار و ۴۱۷ نفر و برای خواهران با ظرفیت ۴۱۱ هزار و ۵۷۴ نفر پیش‌بینی شده است.

وی خاطر نشان‌کرد: تاکنون در زمینه اسکان زائران اربعین‌ موکب‌های ما‌ در بخش خواهران ۳ میلیون‌و‌ ۳۸۵ هزار و ۹۸۷ نفر و در بخش برادران ۴ میلیون‌و۱۸۷ هزار و ۷۳۶ نفر را در ایران و‌عراق‌ اسکان داده‌اند.

۲۴۱ موکب در ایران و عراق خدمت‌رسانی می‌کنند

افضلی با بیان اینکه تمام خدمات به زائران اربعین به خوبی انجام می‌شود، گفت: خوشبختانه مشکلی در برپایی موکب‌ها‌ و‌ توزیع خدمات وجود ندارد و‌تا این لحظه ۲ هزار و ۴۱۵ موکب در ایران و عراق به زائران حسینی خدمت می‌کنند که این تعداد در حال افزایش است. امیدواریم در زمان بازگشت زائران نیز این موکب‌ها به خوبی از زائران پذیرایی کنند.

انتهای پیام/.                              خبرگزاری فارس